Dzisiaj jest:
ul. Pocztowa 1-3, 63- 600 Kępno, infolinia: 62 78 23 238
Polish English French German Russian
SZKOLENIE W RAMACH PROJEKTU „BĄDŹMY ZROWI – WIEMY WIEC DZIAŁAMY”
 
 Dnia 26.10.2017r. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie zorganizowała szkolenie w Zespole Szkół w Trzcinicy dla 31 gimnazjalistów. Szkolenie odbyło się w ramach Projektu informacyjno - edukacyjnego PL0432 „Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy", dofinansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię. Podczas wykładów omówiono m.in. jakie są podstawowe składniki odżywcze w diecie, czym jest Piramida Zdrowego Żywienia, jak z niej korzystać układając swój jadłospis oraz jakie są zasady racjonalnego żywienia młodzieży w wieku gimnazjalnym. Poruszono także kwestie aktywności ruchowej jako niezbędnego elementu prawidłowego rozwoju i zdrowia. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak temat dotyczący zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju u młodzieży związanych z nieprawidłowym odżywianiem, tj. anoreksji i bulimii.
 
1234
 

KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT "BĄDŹMY ZDROWI"

pdf REGULAMIN KONKURSU

pdf ZGODA PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO DZIECKA NA UDZIAŁ W KONKURSIE, KTÓRE NIE UKOŃCZYŁO 18 ROKU ŻYCIA

 


Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy.

bz logoeea logoPracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Poznaniu opracowali projekt informacyjno–edukacyjny „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, dofinansowany ze środków finansowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię.

Cel ogólny Projektu to poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce przez zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży narażonych na nadwagę, otyłość i choroby dietozależne na terenie województwa wielkopolskiego.

Projekt w zasadniczej formie realizowany był od stycznia 2009 roku do kwietnia 2011 roku. Komitet Mechanizmu Finansowego w dniu 14 maja 2012r. zaakceptował sprawozdanie końcowe z jego realizacji. Zgodnie z zapisami zawartymi w umowie finansowej Projekt ma być kontynuowany przez 5 lat od daty przyjęcia przez Darczyńców sprawozdania końcowego (od maja 2012 do maja 2017 roku).

Oficjalna witryna programu:
www.badzmyzdrowi.pl


 FINAŁ KONKURSU NA PLAKAT POD HASŁEM „BĄDŹMY ZDROWI” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH Z TERENU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w 2016r.

W roku 2016 w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” ogłoszono konkurs na plakat ph.: „Bądźmy zdrowi” dla uczniów I, II i III klas szkół gimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego.

W dniu 17.11.2016 roku odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, która przyznała nagrody i wyróżnienia dla:

Nagrody:
- I miejsce - Maja Sawicka - Gimnazjum nr 2 w Złotowie
- II miejsce - Gabriela Rożek - Gimnazjum w Zbąszyniu, powiat nowotomyski
- III miejsce - Jakub Tomaszewski - Gimnazjum nr 1 w Śremie

Równorzędne wyróżnienia:
- Klaudia Janasik - Zespół Szkół w Sulęcinku, powiat średzki
- Dominik Wolniczak - Zespół Szkół w Kaszczorze, powiat wolsztyński

Młodzież biorąca udział w konkursie sprostała wymaganiom regulaminu przedstawiając w swoich pracach wysoki poziom wiedzy dot. zdrowego stylu życia oraz wykazała się plastycznymi umiejętnościami i pomysłowością w tworzeniu plakatu, jako formy publicznej wypowiedzi. Na etap powiatowy wpłynęło 211 prac.

Głównym organizatorem konkursu był Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu.
Nagrody rzeczowe dla finalistów I, II i III miejsca oraz dla osób wyróżnionych na etapie powiatowym i wojewódzkim konkursu zostały ufundowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu.

Loading...